top

La Sportiva

Alpinismul este o activitate interesantă și foarte distractivă, atunci când este practicat în echipamentul corespunzător. De aceea, este important să alegi corect brandul pentru fiecare piesă vestimentară și pentru toate accesoriile, astfel încât să ajungi în siguranță la înălțimile pe care ți le-ai propus.
Filter (2)
Filtre
Filtre selectate
  1. alb
  2. maro
View as Grid List

27 Produse

  1. -15%
    Pantaloni escalada La Sportiva Setter Pant - espresso
    cu TVA 564,90 Lei
    508,41 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 536,65 Lei (-5%)
    Prețul recomandat al producătorului 666,90 Lei (-23%)
    EXTRA 10% RABATU Z KODEM NEW
  2. -15%
    Rucsac de escaladă La Sportiva Granite 45 Crag - chalk/black
    cu TVA 819,90 Lei
    778,90 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 802,65 Lei (-2%)
    Prețul recomandat al producătorului 969,90 Lei (-19%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  3. -15%
    Rucsac schi de tura La Sportiva Granite Tour 28+ - chalk/black
    cu TVA 874,90 Lei
    831,15 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 864,40 Lei (-3%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.029,90 Lei (-19%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  4. -10%
    Rucsac drumetie La Sportiva Granite 22 Backpack - chalk/black
    cu TVA 614,90 Lei
    584,15 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 550,90 Lei (+7%)
    Prețul recomandat al producătorului 689,90 Lei (-15%)
    EXTRA 5% REDUCERE CU CODUL WAY
  5. -10%
    Sapca alergare La Sportiva Skyline Cap - chalk/redwood
    cu TVA 184,90 Lei
    166,41 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 175,65 Lei (-5%)
    Prețul recomandat al producătorului 206,90 Lei (-19%)
    EXTRA 10% RABATU Z KODEM NEW
  6. -33%
    Pantaloni scurti drumetie La Sportiva Mainliner Short - espresso
    cu TVA 354,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 394,15 Lei (-9%)
    Prețul recomandat al producătorului 536,90 Lei (-33%)
  7. -26%
    Cămaşă La Sportiva Move Tech Shirt - chalk/cypress
    cu TVA 409,90 Lei
    368,91 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 368,91 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 559,90 Lei (-34%)
    EXTRA 10% REDUCERE CU CODUL WAY
  8. -14%
    Sac magneziu La Sportiva Granite Pro Chalk Bag - chalk/black
    cu TVA 159,90 Lei
    151,90 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 159,90 Lei (-5%)
    Prețul recomandat al producătorului 187,90 Lei (-19%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  9. -20%
    Șapcă La Sportiva Always Climbing Hat - chalk/cypress
    cu TVA 144,90 Lei
    130,41 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 134,91 Lei (-3%)
    Prețul recomandat al producătorului 181,90 Lei (-28%)
    EXTRA 10% REDUCERE CU CODUL WAY
  10. -10%
    Pantofi GORE-TEX La Sportiva TX5 Evo GTX - mocha/redwood
    cu TVA 1.189,90 Lei
    1.130,40 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 1.177,90 Lei (-4%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.333,90 Lei (-15%)
    EXTRA 5% REDUCERE CU CODUL WAY
  11. -28%
    Ghete trekking La Sportiva Aequilibrium Trek GTX - chocolate/papaya
    cu TVA 1.169,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 1.329,90 Lei (-12%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.646,90 Lei (-28%)
  12. -26%
    Tank top femei La Sportiva Pacer Tank - chalk/night sky
    cu TVA 189,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 199,40 Lei (-4%)
    Prețul recomandat al producătorului 259,90 Lei (-26%)
  13. -25%
    Căciulă de iarna La Sportiva Orbit Beanie - savana/mountain red
    cu TVA 134,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 149,90 Lei (-10%)
    Prețul recomandat al producătorului 181,90 Lei (-25%)
  14. -13%
    Pantofi outdoor La Sportiva TX5 Low GTX - yellow/carbon
    cu TVA 969,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 948,90 Lei (+3%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.114,90 Lei (-13%)
  15. -17%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Miura VS - cherry tomato/white
    cu TVA 799,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 799,90 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 969,90 Lei (-17%)
  16. -18%
    Pantofi femei La Sportiva Aequilibrium Speed GTX - hibiscus/white
    cu TVA 1.639,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 1.719,90 Lei (-4%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.999,90 Lei (-18%)
  17. -19%
    Tricou bumbac La Sportiva Moon Climb T-Shirt - chalk
    cu TVA 214,90 Lei
    204,15 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 214,90 Lei (-5%)
    Prețul recomandat al producătorului 266,90 Lei (-23%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  18. -25%
    Pantofi alergare trail femei La Sportiva Prodigio Pro - white/malibu blue
    cu TVA 914,90 Lei
    823,41 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 869,15 Lei (-5%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.219,90 Lei (-32%)
    EXTRA 10% RABATU Z KODEM NEW
  19. -17%
    Pantofi femei La Sportiva Trango Alpine GTX - sand dune/aspen green
    cu TVA 1.859,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 1.739,90 Lei (+7%)
    Prețul recomandat al producătorului 2.242,90 Lei (-17%)
  20. -12%
    Bidon alergare La Sportiva SoftFlask 500 ml - white
    cu TVA 84,90 Lei
    80,65 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 84,90 Lei (-5%)
    Prețul recomandat al producătorului 96,90 Lei (-16%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  21. -28%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Katana - white/storm blue
    Din cu TVA 672,90 Lei
    639,25 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 669,65 Lei (-4%)
    Prețul recomandat al producătorului 945,90 Lei (-32%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  22. -20%
    Geaca matlasata femei La Sportiva Nature Down Jkt - tea/cherry tomato
    cu TVA 1.269,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 1.408,90 Lei (-9%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.599,00 Lei (-20%)
  23. -19%
    Clapari de tura La Sportiva Stellar II - ice/hibiscus
    cu TVA 2.619,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 2.919,90 Lei (-10%)
    Prețul recomandat al producătorului 3.272,90 Lei (-19%)
  24. -3%
    Ghete trekking femei La Sportiva TX5 GTX - clay/celery
    cu TVA 1.129,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 1.098,90 Lei (+3%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.174,90 Lei (-3%)
  25. -17%
    Pantofi outdoor barbati La Sportiva Boulder X - grey/yellow
    cu TVA 804,90 Lei
    724,41 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 679,41 Lei (+7%)
    Prețul recomandat al producătorului 969,90 Lei (-25%)
    EXTRA 10% REDUCERE CU CODUL WAY
  26. -19%
    Bocanci alpinism femei La Sportiva Nepal Cube GTX - ice
    cu TVA 2.619,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 2.919,90 Lei (-10%)
    Prețul recomandat al producătorului 3.272,90 Lei (-19%)
  27. -29%
    Ghete barbati La Sportiva Karakorum Evo GTX - anthracite/red
    Din cu TVA 1.583,90 Lei
    1.425,51 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 1.504,70 Lei (-5%)
    Prețul recomandat al producătorului 2.256,90 Lei (-36%)
    EXTRA 10% RABATU Z KODEM NEW
pe pagină
View as Grid List

27 Produse

La Sportiva – un producător de top ap încălțămintei și îmbrăcămintei de calitate pentru alpiniști

Încălțămintea este una dintre cele mai importante piese de echipament pentru alpiniști și de aceea, acum poți găsi pantofi damă La Sportiva pentru orice tip de activitate, astfel încât să te asiguri că ai tot timpul echipamentul potrivit pentru tine. Cu o pereche de pantofi La Sportiva aleși corect, vei putea merge în drumeții, poți să escaladezi pante abrupte și vei fi mereu în siguranță având aderența optimă. Pentru ca drumețiile pe munte să se desfășoare în condiții optime, vei avea nevoie de un echipament ales corect și cu responsabilitate. Ține de fiecare dată cont de recomandări atunci când abordezi trasee complexe și asigură-te că ai echipamentul corect pentru o aventură în natură care să se desfășoare în condiții optime. La Sportiva te așteaptă cu toate produsele de care ai nevoie pentru confort și siguranță. 

Pantofi La Sportiva – pentru drumeții, escaladă și munte – excelență la fiecare pas

Atunci când cumperi pantofi La Sportiva ai garanția că aceștia au fost special concepuți pentru siguranță pe munte. Tot ce trebuie să faci este să alegi modelul potrivit în funcție de traseul pe care vrei să te aventurezi și de condițiile meteo specifice. De asemenea, pentru a te asigura că ești în siguranță și că ai confortul dorit, recomandăm și alegerea unor șosete La Sportiva de bună calitate, care să permită piciorului să respire și care să nu îți provoace disconfort în momentul în care mergi.

Pantofi pentru femei și bărbați La Sportva pentru adevărații pasionați de alpinism

Gama de ghete de drumeție La Sportiva este variată și include atât piese pentru trei sezoane, cât și ghete specializate pentru sezonul de iarnă. Acești pantofi de trekking și alpinism sunt cei care te vor ajuta să mergi confortabil chiar și în condiții extreme. Tălpile sunt făcute din materiale confortabile, flexibile, care permit o bună aderență, sunt folosite materiale premium care asigură rezistență, iar sistemul de prindere este cel care face ca piciorul să rămână fix, protejând astfel articulațiile. 

Tricouri, pantaloni și bluze La Sportiva – o gamă largp de îmbrăcăminte de la un productător cunoscut în magazinul 8a.ro

În magazinul 8a.ro poți găsi mai multe accesorii care să te ajute să te bucuri de plimbări și excursii confortabile. Spre exemplu, poți cumpăra tricouri La Sportiva, din materiale de foarte bună calitate, prin care corpul să respire eficient chiar și atunci când faci foarte mult efort. De asemenea, ai la dispoziție pantaloni La Sportiva pentru a te mișca în voie pe traseele montane și pentru zilele în care ai nevoie de protecție suplimentară. Acest echipament specializat pentru mersul pe munte este alegerea optimă pentru toți cei care au înțeles că siguranța la înălțimi este dată de echipamentul ales. De aceea, pe lângă pantofi de excaladă La Sportiva, în magazinul nostru vei găsi echipament complet pentru drumețiile montane.

Accesorii La Sportiva – performanțe excelnte și o atenție deosebită la cele mai mici detalii

De la șosete din materiale calitative și până la o geacă La Sportiva care să îți asigure confortul termic, toate produsele din magazinul online 8a.ro pentru trekking și drumeții au fost special selectate astfel încât să asigure confort la superlativ. Materialele din care sunt făcute sunt premium, astfel încât să te poți bucura de siguranță, iar piesele sunt concepute special pentru a oferi confort și libertate de mișcare. Poți purta încălțăminte La Sportiva atât pe traseele montane cât și pe stradă, atunci când ai mai mult de mers și în momentele în care cauți încălțăminte foarte confortabilă în care să te simți bine. Te vei bucura de arență optimă, flexibilitate și de un aspect interesant care va completa outfiturile atunci când alegi încălțămintea corect.