top

La Sportiva

Alpinismul este o activitate interesantă și foarte distractivă, atunci când este practicat în echipamentul corespunzător. De aceea, este important să alegi corect brandul pentru fiecare piesă vestimentară și pentru toate accesoriile, astfel încât să ajungi în siguranță la înălțimile pe care ți le-ai propus.
Filter (2)
Filtre
Filtre selectate
  1. 23.5
  2. 36
View as Grid List

26 Produse

  1. -20%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Skwama - cobalt blue/apple green
    cu TVA 769,90 Lei
    731,40 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 731,40 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 969,90 Lei (-24%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  2. -18%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Skwama Lite - black/malibu blue
    cu TVA 644,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 664,90 Lei (-3%)
    Prețul recomandat al producătorului 787,90 Lei (-18%)
  3. -21%
    Espadrile escalada copii La Sportiva Solution Comp JR - yellow/blk
    cu TVA 614,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 704,90 Lei (-12%)
    Prețul recomandat al producătorului 787,90 Lei (-21%)
  4. -18%
    Pantofi alergare trail femei La Sportiva Cyklon Cross GTX - blck/hibiscus
    cu TVA 1.239,90 Lei
    1.177,90 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 1.177,90 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 1.515,90 Lei (-22%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  5. -14%
    Espadrile escalada La Sportiva Skwama - yellow/black
    cu TVA 829,90 Lei
    746,91 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 746,91 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 969,90 Lei (-22%)
    EXTRA 10% REDUCERE CU CODUL WAY
  6. -20%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Miura - jade green/white
    cu TVA 719,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 719,90 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 909,90 Lei (-20%)
  7. -24%
    Espadrile escalada La Sportiva Cobra 4:99 - yellow/black
    cu TVA 594,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 624,90 Lei (-4%)
    Prețul recomandat al producătorului 787,90 Lei (-24%)
  8. -20%
    Espadrile escalada La Sportiva Solution Comp - yellow/black
    Rating:
    100%
    cu TVA 814,90 Lei
    774,15 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 774,15 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 1.029,90 Lei (-24%)
    EXTRA 5% REDUCERE CU CODUL WAY
  9. -18%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Solution Comp - malibu blue/hibiscus
    cu TVA 839,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 919,90 Lei (-8%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.029,90 Lei (-18%)
  10. -25%
    Espadrile escalada La Sportiva Theory - yellow
    Din cu TVA 751,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 719,90 Lei (+5%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.006,90 Lei (-25%)
  11. -17%
    Espadrile escalada La Sportiva Miura VS - yellow/black
    cu TVA 804,90 Lei
    724,41 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 715,41 Lei (+2%)
    Prețul recomandat al producătorului 969,90 Lei (-25%)
    EXTRA 10% REDUCERE CU CODUL WAY
  12. -24%
    Espadrile escalada La Sportiva Solution - yellow/white
    Rating:
    100%
    cu TVA 769,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 809,90 Lei (-4%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.018,90 Lei (-24%)
  13. -25%
    Espadrile escalada La Sportiva Katana Laces - black/yellow
    Din cu TVA 766,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 733,90 Lei (+5%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.029,90 Lei (-25%)
  14. -19%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Solution - lily orange/white
    cu TVA 824,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 809,90 Lei (+2%)
    Prețul recomandat al producătorului 1.018,90 Lei (-19%)
  15. -15%
    Espadrile escalada La Sportiva Cobra - orange/orange
    cu TVA 509,90 Lei
    458,91 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 413,91 Lei (+11%)
    Prețul recomandat al producătorului 606,90 Lei (-24%)
    EXTRA 10% REDUCERE CU CODUL WAY
  16. -8%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Tarantula - red plum/ red
    cu TVA 529,90 Lei
    476,91 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 476,91 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 581,90 Lei (-18%)
    EXTRA 10% REDUCERE CU CODUL WAY
  17. -23%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Tarantula Boulder - carbon/springtime
    cu TVA 464,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 484,90 Lei (-4%)
    Prețul recomandat al producătorului 606,90 Lei (-23%)
  18. -14%
    Pantofi femei La Sportiva TX4 Evo - carbon/zest
    cu TVA 1.029,90 Lei
    926,91 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 926,91 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 1.199,90 Lei (-22%)
    EXTRA 10% REDUCERE CU CODUL WAY
  19. -28%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Katana - white/storm blue
    Din cu TVA 672,90 Lei
    639,25 Lei preț cu cod
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 669,65 Lei (-4%)
    Prețul recomandat al producătorului 945,90 Lei (-32%)
    EXTRA 5% RABATU Z KODEM NEW
  20. -18%
    Pantofi femei La Sportiva Boulder X - tea/cherry tomato
    cu TVA 654,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 699,90 Lei (-6%)
    Prețul recomandat al producătorului 799,90 Lei (-18%)
  21. -37%
    Espadrile escalada La Sportiva Tarantulace - carbon/lime punch
    Din cu TVA 368,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 382,90 Lei (-3%)
    Prețul recomandat al producătorului 585,90 Lei (-37%)
  22. -19%
    Cizme de schi pentru femei La Sportiva Vega - ice
    cu TVA 2.619,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 2.919,90 Lei (-10%)
    Prețul recomandat al producătorului 3.272,90 Lei (-19%)
  23. -20%
    Espadrile escalada femei La Sportiva Tarantulace - topaz/red plum
    cu TVA 464,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 464,90 Lei
    Prețul recomandat al producătorului 581,90 Lei (-20%)
  24. -27%
    Pantofi femei La Sportiva TX2 Evo - topaz/red plum
    Din cu TVA 619,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 652,90 Lei (-5%)
    Prețul recomandat al producătorului 849,90 Lei (-27%)
  25. -31%
    Espadrile escalada barbati La Sportiva Finale - space blue/maple
    Din cu TVA 562,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 545,90 Lei (+4%)
    Prețul recomandat al producătorului 817,90 Lei (-31%)
  26. -19%
    Bocanci alpinism femei La Sportiva Nepal Cube GTX - ice
    cu TVA 2.619,90 Lei
    Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile înainte de reducere 2.919,90 Lei (-10%)
    Prețul recomandat al producătorului 3.272,90 Lei (-19%)
pe pagină
View as Grid List

26 Produse

La Sportiva – un producător de top ap încălțămintei și îmbrăcămintei de calitate pentru alpiniști

ÃŽncălțămintea este una dintre cele mai importante piese de echipament pentru alpiniÈ™ti È™i de aceea, acum poÈ›i găsi pantofi damă La Sportiva pentru orice tip de activitate, astfel încât să te asiguri că ai tot timpul echipamentul potrivit pentru tine. Cu o pereche de pantofi La Sportiva aleÈ™i corect, vei putea merge în drumeÈ›ii, poÈ›i să escaladezi pante abrupte È™i vei fi mereu în siguranță având aderenÈ›a optimă. Pentru ca drumeÈ›iile pe munte să se desfășoare în condiÈ›ii optime, vei avea nevoie de un echipament ales corect È™i cu responsabilitate. Èšine de fiecare dată cont de recomandări atunci când abordezi trasee complexe È™i asigură-te că ai echipamentul corect pentru o aventură în natură care să se desfășoare în condiÈ›ii optime. La Sportiva te aÈ™teaptă cu toate produsele de care ai nevoie pentru confort È™i siguranță. 

Pantofi La Sportiva – pentru drumeții, escaladă și munte – excelență la fiecare pas

Atunci când cumperi pantofi La Sportiva ai garanÈ›ia că aceÈ™tia au fost special concepuÈ›i pentru siguranță pe munte. Tot ce trebuie să faci este să alegi modelul potrivit în funcÈ›ie de traseul pe care vrei să te aventurezi È™i de condiÈ›iile meteo specifice. De asemenea, pentru a te asigura că eÈ™ti în siguranță È™i că ai confortul dorit, recomandăm È™i alegerea unor È™osete La Sportiva de bună calitate, care să permită piciorului să respire È™i care să nu îți provoace disconfort în momentul în care mergi.

Pantofi pentru femei și bărbați La Sportva pentru adevărații pasionați de alpinism

Gama de ghete de drumeÈ›ie La Sportiva este variată È™i include atât piese pentru trei sezoane, cât È™i ghete specializate pentru sezonul de iarnă. AceÈ™ti pantofi de trekking È™i alpinism sunt cei care te vor ajuta să mergi confortabil chiar È™i în condiÈ›ii extreme. Tălpile sunt făcute din materiale confortabile, flexibile, care permit o bună aderență, sunt folosite materiale premium care asigură rezistență, iar sistemul de prindere este cel care face ca piciorul să rămână fix, protejând astfel articulaÈ›iile. 

Tricouri, pantaloni și bluze La Sportiva – o gamă largp de îmbrăcăminte de la un productător cunoscut în magazinul 8a.ro

ÃŽn magazinul 8a.ro poÈ›i găsi mai multe accesorii care să te ajute să te bucuri de plimbări È™i excursii confortabile. Spre exemplu, poÈ›i cumpăra tricouri La Sportiva, din materiale de foarte bună calitate, prin care corpul să respire eficient chiar È™i atunci când faci foarte mult efort. De asemenea, ai la dispoziÈ›ie pantaloni La Sportiva pentru a te miÈ™ca în voie pe traseele montane È™i pentru zilele în care ai nevoie de protecÈ›ie suplimentară. Acest echipament specializat pentru mersul pe munte este alegerea optimă pentru toÈ›i cei care au înÈ›eles că siguranÈ›a la înălÈ›imi este dată de echipamentul ales. De aceea, pe lângă pantofi de excaladă La Sportiva, Ã®n magazinul nostru vei găsi echipament complet pentru drumeÈ›iile montane.

Accesorii La Sportiva – performanțe excelnte și o atenție deosebită la cele mai mici detalii

De la È™osete din materiale calitative È™i până la o geacă La Sportiva care să îți asigure confortul termic, toate produsele din magazinul online 8a.ro pentru trekking È™i drumeÈ›ii au fost special selectate astfel încât să asigure confort la superlativ. Materialele din care sunt făcute sunt premium, astfel încât să te poÈ›i bucura de siguranță, iar piesele sunt concepute special pentru a oferi confort È™i libertate de miÈ™care. PoÈ›i purta Ã®ncălțăminte La Sportiva atât pe traseele montane cât È™i pe stradă, atunci când ai mai mult de mers È™i în momentele în care cauÈ›i încălțăminte foarte confortabilă în care să te simÈ›i bine. Te vei bucura de arență optimă, flexibilitate È™i de un aspect interesant care va completa outfiturile atunci când alegi încălțămintea corect.